"WYNALAZKI I ODKRYCIA"

7M
- 2b na warsztatach w Mediatece

8 października uczniowie klasy 2 b wzięli udział w fascynujących warsztatach
„Wynalazki i odkrycia”, które odbyły się w piotrkowskiej Mediatece.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z najważniejszymi wynalazkami oraz odkryciami, które zmieniły świat, a także rozbudzenie ich ciekawości naukowej.

Warsztaty rozpoczęły się pytaniem: Czy wynalazek i odkrycie oznacza to samo? Następnie uczniowie obejrzeli prezentacją o najważniejszych wynalazkach, takich jak koło, żarówka, telefon czy samolot. Dzieci dowiedziały się, kto był ich twórcą oraz w jaki sposób zmieniły one codzienne życie ludzi na przestrzeni wieków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali o wynalazcach takich jak Thomas Edison, Aleksander Graham Bell, Hedy Lamar, Ignacy Łukasiewicz czy Nikola Tesla.
     Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem, po wysłuchaniu ciekawych informacji, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz układali karty w pary tj. do wynalazcy musieli dopasować pasujący wynalazek.
Warsztaty „Wynalazki i odkrycia” były dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją historii i nauki.
      Dzieci wróciły do szkoły pełne inspiracji i nowych pomysłów.