WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

10.10.2022 r.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

10 października 2022 r. uczniowie klas 2c, 3b i 3c
wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w  Hydropolis - niezwykłym centrum nauki przedstawiającym wodę i jej znaczenie w życiu człowieka z wielu ciekawych perspektyw.

Następnie spotkaliśmy się z Panią przewodnik, która oprowadziła nas po Wrocławiu, pokazała nam najciekawsze miejsca, zapoznała z ciekawostkami dotyczącymi miasta oraz przybliżyła historię Wrocławia. Zwiedziliśmy Ratusz, Rynek na którym poszukiwaliśmy krasnali. Była super zabawa. Przeszliśmy starymi uliczkami i udaliśmy się na przystań, gdzie oczekiwał na nas statek wycieczkowy i udaliśmy się w rejs po Odrze. Podziwialiśmy Wrocław z pokładu statku i słuchaliśmy opowieści pani przewodnik. Po zakończeniu rejsu z przystani poszliśmy na most miłości i udaliśmy się na Ostrów Tumski a następnie poszliśmy zwiedzać Katedrę, która ma 100 m wysokości. Widzieliśmy też najwyższy wieżowiec we Wrocławiu- Sky Tower,, który ma 214 m.

Dzięki udziałowi w wycieczce
uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczo-historyczną,
a także miło spędzić czas w gronie kolegów i koleżankę z klasy.