WYBRALIŚMY PRZEWODNICZĄCEGO SU ORAZ RZECZNIKA PRAW UCZNIA

wybory-aaa
Dnia 25 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Młodzi uczniowie wybierali również Szkolnego Rzecznika Praw Dziecka.
      Organizując szkolne wybory i biorąc w nich udział uczniowie i uczennice naszej szkoły uczą się wielu rzeczy – począwszy od procedur demokratycznych, przez umiejętność porozumiewania się, samodzielnego myślenia o tym, co jest im potrzebne, żeby w naszej szkole czuli się dobrze. To bezcenna, praktyczna nauka, która uzupełnia tę zdobywaną na co dzień na lekcjach.

Prawo kandydowania i głosowania objęło wszystkich uczniów i wszystkie uczennice w szkole.

W wyniku głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została
                                               OLGA OPALA
                                                    z klasy 8c

RZECZNIKIEM PRAW UCZNIA  w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim została Pani MONIKA KLĘSKA