WŚRÓD PIOTRKOWSKICH LEGEND

IMG_20221027_123220
- spotkanie z autorką książki
Wśród piotrkowskich legend - spotkanie z autorką książki

W każdej legendzie powinno być ziarnko prawdy,
jeśli ma ona poruszyć serca potomnych i pomóc żywym.
Małgorzata Nawrocka

Dziś gościliśmy w naszej szkole panią Izabelę Rusek, która dziesięć lat temu napisała  książkę „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie”. Uczniowie klas II i III przenieśli się w dawne czasy naszego grodu, poznali legendy o  naszyjniku królowej Jadwigi, sądzie czartowskim, Bugaju.
             Autorka napisała piotrkowskie legendy z myślą o najmłodszych czytelnikach. To pierwsze wydawnictwo ukazujące świat legend związanych z naszym miastem, wydane z myślą o dzieciach i młodzieży. Poza wartościami poznawczymi książkę wzbogacają kolorowe ilustracje wykonane przez piotrkowiankę, Małgorzatę Skibę-Skibińską.

Spotkanie tu i teraz z autorką książki dostarczyło młodym czytelnikom wielu wrażeń, pobudziło ich ciekawość, o czym świadczyły zadawane pytania. Celem spotkania była popularyzacja czytelnictwa, a także upowszechnianie wiedzy o przeszłości Piotrkowa Trybunalskiego.