WŁAŚCICIEL CZY OPIEKUN? ZWIERZĘ CZY PRZYJACIEL?

Do serca przytul psa,
Weź na kolana kota,

Uczniowie klasy VA wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Pawlikowską-Renkiel i Panią Edytą Wróbel uczestniczyli w zajęciach „Właściciel czy opiekun? Zwierzę czy przyjaciel?” w Bibliotece Pedagogicznej.
       Gospodarzem spotkania była pani Ewa Pawlikowska - zoolożka, certyfikowana opiekunka zwierząt, instruktorka szkolenia psów i autorka bloga Grzeczni Podopieczni oraz jej podopieczna Rama.
Piątoklasiści dowiedzieli się, jak  prawidłowo opiekować się zwierzętami - czym je karmić, jak często odwiedzać weterynarza. Spotkanie uświadomiło młodym ludziom, że posiadanie zwierzęcia to duża odpowiedzialność.

Spotkanie wpisało się w obchody Międzynarodowego Dnia Zwierząt, które obchodzone było 4 października.