UPAMIĘTNILIŚMY 25 PUŁK PIECHOTY

PUŁK
     Dziś, w ostatnią niedzielę września, tj. 29.09.2019 roku, w kościele pod wezwaniem św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca żołnierzy 25.Pułku Piechoty Armii Krajowej.

W uroczystości, która każdego roku wspomina bohaterskich żołnierzy 25  Pułku Piechoty, wziął udział dyrektor szkoły Michał Czarczyk, wicedyrektor Dariusz Tokarski oraz młodzież  reprezentująca naszą szkołę w poczcie sztandarowym.
       Warto pamiętać, że 25 Pułk Piechoty powstał 2 grudnia 1918 roku poprzez przemianowanie Pułku Piechoty im. Tadeusz Kościuszki. W okresie międzywojennym 25 pułk piechoty stacjonował na terenie Okręgu Korpusu Nr IV w garnizonie Piotrków Trybunalski i wchodził w skład 7 Dywizji Piechoty. Stan osobowy pułku wynosił 56 oficerów oraz 1500 podoficerów i szeregowców.
W czasie kampanii wrześniowej 1939  25 Pułk Piechoty wchodził w skład 7 Dywizji Piechoty walczącej w Armii "Kraków".

Po uroczystej eucharystii władze miasta reprezentowane przez Pana Prezydenta Andrzeja Kacperka  oraz władze powiatu piotrkowskiego złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą 25. Pułk Piechoty, która znajduje się w kościele św. Jacka i Św. Doroty.