SZKOLNY KONKURS EUROWIZJI

Dziś, 26 września br.,  z okazji Dnia Języków Obcych w SP10
odbyła się II edycja

Szkolnego Konkursu Eurowizji.

Wzorem roku ubiegłego uczniowie zaprezentowali piosenki w różnych językach europejskich i rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.
     Wśród klas 4-5 zwyciężyła klasa 4a z piosenką pt. „Och i ach”. Drugie miejsce wywalczyła klasa 5a, wykonując utwór „Dance The Night”, a trzecie klasa 5c i piosenka „99 Luftballons”.

Natomiast konkurs klas 6-8 wygrała klasa 7a, która wykonała piosenkę w języku francuskim. Drugie miejsce wyśpiewała po niemiecku klasa 7b, a trzecie klasa 6a z utworem w języku hiszpańskim.

Na scenie „10” pojawiły się takie gwiazdy jak: Indila, Dua Lipa, Nena, Sylwia Grzeszczak, Los Del Rio, Alvaro Soler i wielu innych.

Uczniowie ponownie zaskoczyli wszystkich swoja pomysłowością i świetnymi występami.
BRAWO „10”