"SZANUJ ZIEMIĘ"

- bierzemy udział w konkursie ekologicznym

Dziś, 13 kwietnia 2024 r., w Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim
odbył się  XIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny "Szanuj Ziemię".

Celem konkursu, do którego przystąpili również uczniowie naszej szkoły - pod kierunkiem Pani Bogusławy Patynek - było propagowanie wiedzy przyrodniczej, dostrzeganie zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem oraz wychowanie dzieci w poszanowaniu przyrody.

Konkurs składał się z dwóch etapów: konkursu plastycznego oraz zadań o treściach przyrodniczych.

W pierwszej części nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego ,,Las bez tajemnic".

Nagrodzeni uczniowie z klasy III a zajęli:

- Alicja Wojciechowska - zajęła 2 miejsce
- Damian Warchulski - zajął 3 miejsce.

W drugiej części natomiast uczennice Aniela Dziadczyk i Katarzyna Jaśkowska, które godnie reprezentowały naszą szkołę i zajęły 4 miejsce.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy wysoka punktacja oraz niewielkie różnice punktowe między drużynami. Dla uczestników przygotowany został poczęstunek oraz przedstawienie zaprezentowane przez dzieci z Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Po części konkursowej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów z gratulacjami.

Uczniowie z pewnością zapamiętają jak należy żyć ekologicznie,
dbać o środowisko i naszą planetę Ziemię.