ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

- w naszej szkole

Matematyka to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda,
a prostość i oczywistość jej strojem.

Jan Śniadecki

Jedną z najbardziej kluczowych umiejętności matematycznych jest biegła znajomość tabliczki mnożenia. Można zapytać, ale dlaczego tabliczka mnożenia jest tak istotna? Odpowiedź na to pytanie na pewno nie zdziwi nikogo. Tabliczka to podstawa arytmetyki, niezbędna na geometrii, przy poznawaniu funkcji, a także podczas nauki innych przedmiotów i oczywiście każdego dnia w codziennym życiu.

Z tej został przeprowadzony test ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach drugich i trzecich.

Mistrzami zostali:
Fabian Pachulski (klasa 2a), Bartłomiej Mielczarek (klasa 2b), Maja Glińska (klasa 2c), Leo Ruś (klasa 3a),
Emilia Bąkowicz (klasa 3b), Piotr Mantyk (klasa 3c).

Do zabawy z okazji  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia włączyła się również Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i nasi uczniowie. Zadanie wywołało wiele emocji i niesamowitych wrażeń. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zagadnieniem.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy uczestnikom za udział
w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.