"ŚWIATEŁKO DLA UKRAINY"

- zbiórka świec
                                                Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Zapraszamy do zbiórki świec "Światełko dla Ukrainy". Akcja ma związek z nasilonymi atakami rosyjskich rakiet na kluczowe elementy ukraińskiej infrastruktury. Brak prądu, brak światła, a ludzie wkładami podgrzewają sobie posiłki i oświetlają pomieszczenia. To jest teraz towar deficytowy. Zbliża się zima. To jest zamiennik i namiastka domowego ogniska. Ten mały knocik jarzący się wieczorem jest takim symbolem, że ktoś o nich pamięta. To jest mały nakład z naszej strony, a tam może pomóc całej rodzinie. Nie bądźmy obojętni wobec cierpienia innych.
         Apelujemy do Waszych serc, które zaczynają się przyzwyczajać powoli niestety do tej rzeczywistości, że za wschodnią granicą jest jeszcze konflikt zbrojny. Nie możemy zapominać, że to są ludzie, którzy cierpią.
          Prosimy o przynoszenie wkładów, świec, zniczy do pudełka znajdującego się w szatni (pudełko jest oznaczone).
Zbiórka trwa od 7 grudnia do 16 grudnia (piątek) 2022 roku.

Bardzo prosimy wychowawców klas
o przekazanie informacji uczniom, jak i rodzicom (podczas zebrań z rodzicami).

Wszyscy razem możemy pomóc więcej…

Koordynator akcji:
Anna Olasik