Resized_20181004_103810
Co zrobić, żeby spełniać swoje marzenia, te duże i te małe? Jak zostać "pisaczką"? Na te pytania uczniowie klas II a i II b mogli usłyszeć odpowiedź na spotkaniu autorskim z Edytą i Robertem Zarębskimi w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Autorka książek dla dzieci wspominała swoją naukę literek oraz pierwsze próby poetyckiej twórczości. Jej historię o myszkach aktorsko zinterpretował jej mąż. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię podczas opowieści o kocie w butach, bawili się przy rysunkowych zagadkach przedstawianych przez obdarzoną zdolnościami plastycznymi pisarkę. A do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych zachęcała wspólnie z dziećmi wykonana piosenka "Mądra rzeka". Dlaczego mądra?... Bo słuchała małych czytelników biblioteki!