RAZ, DWA, TRZY - PAŁAC ZNASZ I TY!

IMAG6252
W minionym tygodniu, 4.12.2019 roku uczniowie z klas III, odwiedzili Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi.
      Ta niecodzienna wizyta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Trzecioklasiści odbyli pełen czarów i niespodzianek spacer po pałacu, m. in. odnajdywali skarby. A wszystko w specjalnych strojach! Dzięki mocy założonych pelerynek nagle… pojawiła się pani w stroju z epoki, która zabrała je na spacer po reprezentacyjnych wnętrzach.
       Zabawy z Anną Marią były zaś doskonałą okazją do spotkania się ze światem dawnych zabaw, psot, ale także obowiązków i… kar. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały z prostych materiałów postacie lalek wg własnych pomysłow. Okazało się, że ponad sto lat temu dzieci nie miały telewizorów ani tabletów, a mimo to wcale się nie nudziły!

Pałac Herbsta okazał się wnętrzem pełnym tajemnic i niespodzianek, a wizyta w nim na pewno na długo zostanie w pamięci  naszych uczniów.