PRZYJACIELE I "PSYJACIELE"

IMG_20230427_113025
- spotkanie autorskie

Uczniowie klasy 3b spotkali się dziś z autorem książek – Marcinem Koziołem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Barwna opowieść pisarza przybliżyła trzecioklasistom psyjaciół kompozytora Fryderyka Chopina, podróżnika Leopolda Janikowskiego, pisarzy Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i malarki Olgi Boznańskiej.

Sześć nieprawdopodobnych, a prawdziwych opowieści z życia wielkich postaci naszej historii, w których główną rolę odegrali „psyjaciele”: bichon, seter, jamnik, doberman, bokser i ratlerek… To właśnie oni – psi przyjaciele – inspirowali znakomitych artystów, towarzyszyli podróżnikom.

Marcin Kozioł opowiedział również o swoich książkach: serii "Detektywi na kółkach",  o Wombacie Maksymilianie, "Stajni pod tęczą", „Pogodzie dla puchaczy”.

Autor chętnie odpowiadał na pytania młodych czytelników, zachęcał do czytania, podpisywał książki. Spotkanie wypełnione wspaniałymi opowieściami zostanie w pamięci trzecioklasistów, o czym będzie przypominała wspólna fotografia i pozycje z dedykacjami.