PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE

- projekt "CZYTAM Z KLASĄ"

Uczniowie klas: Ic, IIa i IIc naszej szkoły realizują projekt wspierający rozwój czytelnictwa. Wychowawcy klas przystąpili do czwartej edycji projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

Tegoroczna edycja pod kryptonimem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE to świetna zabawa, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębiają wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
       Realizacja projektu wykorzystuje zasoby biblioteki szkolnej. Uczniowie odbywają literacką podróż po Polsce, Europie i świecie – w pierwszym module poznali „Pilota i ja” Adama Bahdaja oraz „Manię dziewczynę inną niż wszystkie” Julity Grodek. W ramach realizacji projektu młodzi podróżnicy wykonywali lapbooki, prace plastyczne związane z tematem przeczytanej książki, zaplanowali wycieczkę oraz pakowali torbę przed podróżą .
"Podróżowanie przez czytanie" rozbudza u uczniów ciekawość literacką, rozwija aktywność czytelniczą, doskonali umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. W czasie realizacji poszczególnych modułów uczniowie prowadzą lekturniki.

W kolejną podróż po Europie młodzi czytelnicy wybiorą się z psem Lampo i mieszkańcami Bullerbyn.