OPOWIEŚCI O STANISŁAWIE MONIUSZCE

IMAG6202
Uczniowie klas III spotkali się ze Stanisławem Moniuszko, realizując projekt Muzeum Tradycji Niepodległościowych i Wydawnictwa Literatura.
         Trzecioklasiści poznali książkę „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieści o Stanisławie Moniuszce” w przestrzeni szkolnej, a
4 grudnia 2019 r. uczestniczyli w zajęciach z elementami warsztatu w siedzibie muzeum.
      Podsumowaniem projektu będzie konkurs plastyczny, uczniowie zainspirowani książką I. Klebańskiej „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieści o Stanisławie Moniuszce”, wykonają indywidualną pracę plastyczną dotyczącą wyobrażenia postaci Stanisława Moniuszki lub wybranej sceny z jego życia .

Projekt przybliżył dzieciom postać Stanisława Moniuszki - „ojca opery narodowej", który do dziś grany jest na scenach świata. Rok 2019 ogłoszono Rokiem Stanisława Moniuszki, w 200. rocznicę jego urodzin.

Opiekunami projektu były: Anetta Boras, Jolanta Piera, Edyta Wróbel.