OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OG%C3%93LNOPOLSKI%20DZIE%C5%83%20G%C5%81O%C5%9ANEGO%20CZYTANIA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Dziś – 30 września - w naszej szkole odbyła się kolejna edycja
Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Uczniowie klas I-III słuchali tekstów interpretowanych przez panów nauczycieli oraz starszych kolegów
z klasy ósmej. Wśród lektur znalazły się: „Cukierku, Ty łobuzie”, „Dziewczynka z parku”, „Dzieci z Bullerbyn”.
      Pierwszaki kolorowały koty – bohaterów lektury o Cukierku. Pierwsze spotkanie z kocią rodziną bardzo spodobało się młodym słuchaczom.

Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej. Ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Pierwszy raz ogłoszono go w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Pomysłodawcy święta mają nadzieję, że upowszechni ono potrzebę głośnego czytania wszystkim, którzy tego potrzebują, a najmłodszym dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Spotkanie z nauczycielami języka polskiego, historii, wychowania fizycznego oraz starszymi kolegami było okazją do promocji czytelnictwa w naszej szkole.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głośne czytanie naszym uczniom.