NIEZWYKŁA LEKCJA MATEMATYKI

1700162015566
- w ramach projektu "Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki"

16 listopada 2023 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się na lekcję matematyki na dworzec kolejowy. Zajęcia te odbyły się w ramach projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

W trakcie lekcji pierwszaki z 1b oraz z 1c szukali matematyki w życiu codziennym, sprawdzali,  jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - nauka kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywanie czasu – można wykorzystać w realnym życiu.

Dzisiejsza wizyta pierwszoklasistów na stacji PKP była niezwykłą okazją do poznania zawodu kolejarza. Dzieci mogły z bliska obserwować pracę tych, którzy dbają o sprawne funkcjonowanie kolejowego świata.

Spotkanie z kolejarzami to dla najmłodszych uczniów inspirująca lekcja o odpowiedzialności i wielkiej pasji do pracy „na torach”.