MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

- bierzemy udział w kampanii społecznej

W dniach 12 – 20 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii, wobec osób z niepełnosprawnością wzroku. W ramach akcji wychowawcy oraz specjaliści przeprowadzili w klasach zajęcia edukacyjne na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących. Uczniowie podczas zajęć poznali alfabet Braille’a, zasady zachowania w towarzystwie osób niewidomych oraz postawy orientacji przestrzennej.

Społeczności szkolnej zaprezentowano filmy edukacyjne oraz list Adama, który jest jednym z podopiecznych ośrodka Braille’a w Bydgoszczy. Została wykonana również gazetka informacyjna oraz plakaty, które podziwiać można na korytarzu szkolnym. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Znane i lubiane postaci z bajek anonimowych”.

Dzięki Kampanii Społecznej uczniowie dostrzegli problemy osób niewidomych, nauczyli się jak pomagać ludziom z dysfunkcja wzroku oraz uwrażliwili się na potrzeby innych.