Experymentarium na kółkach

eksp1
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach o charakterze pokazowo-warsztatowym, które zorganizowało łódzkie Experymentarium w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Czwartoklasiści mieli okazję zapoznać się z budową liści i ich rodzajami. Sprawdzili, jakie barwniki są ukryte w liściach, wykonując samodzielnie doświadczenia. Dowiedzieli się o procesie fotosyntezy w wykonaniu moczarki kanadyjskiej. Szukali również odpowiedzi na pytanie, jaką rolę odgrywają liście w funkcjonowaniu roślin?
Uczniowie gimnazjum w czasie warsztatów fizycznych szukali odpowiedzi na pytania: Co to jest ciśnienie? Jakie są jego rodzaje? Jaką rolę odgrywa w naszym życiu? Wykonali doświadczenia tłumaczące zasady działania ciśnienia w przyrodzie, zbudowali własne “Nurki Kartezjusza” oraz dowiedzieli się, jak działają naczynia połączone.
Wielbiciele nauk ścisłych nie byli zawiedzeni. Zajęcia pozwoliły w inny sposób spojrzeć na zagadnienia omawiane na lekcjach w szkole.