Ekolandia

15056245_1381335915209858_446809211591659087_n
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ,,Ekorobotyka", które zostały przeprowadzone przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W eksperymentach z lego –robotami uczniowie wykazali się dużą umiejętnością pracy z instrukcją, wiedzą i zręcznością. Nie tylko udało im się stworzyć ekobaterie ale i wykorzystać energię jaką one dysponowały. Udało im się stworzyć turbinę wiatrową, prądnicę ręczną. Z wielką satysfakcją mogli też obserwować skonstruowane przez siebie, poruszające się ekologiczne pojazdy.
Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania ,,Ekolandia - edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego".