DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

IMG_20230317_101419
- 17 marca

W piątek 17 marca w Szkole Podstawowej nr 10 królował kolor zielony
- obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.

Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego dnia już od tygodnia - dekorowali swoje sale symbolami nawiązującymi do Dnia Świętego Patryka oraz redagowali treści na gazetki.

Chcąc poszerzyć wiedzę naszych uczniów na temat krajów anglojęzycznych, nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje kulturowe. Uczniowie mogli posłuchać ciekawostek związanych z Irlandią oraz obchodami Dnia Świętego Patryka na całym świecie, a następnie rozwiązywali quizy. Ponadto, skanując kody QR i oglądając krótkie filmy edukacyjne, mogli „przenieść się” na chwilę na Szmaragdową Wyspę i poczuć klimat panujący tam w Dniu Świętego Patryka, nauczyć się liczyć do 10 w języku irlandzkim, posłuchać hymnu Irlandii, czy dowiedzieć się jak wygląda Jig Dance – tradycyjny irlandzki taniec.

Młodsi uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne nawiązujące do mitycznego stworzenia zamieszkującego Irlandię – skrzata Leprechauna, wykonywali karty pracy oraz kolorowali koniczynki.
Młodzież szkolna chętnie przyłączyła się do celebrowania
tego radosnego święta, zakładając na siebie coś zielonego,
zdobiąc klasy oraz pozując do pamiątkowych zdjęć.