DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy
- obchodzony 9 maja -
jest dniem,
w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.

Tego dnia podpisana została Deklaracja Schumana,
która stanowiła zalążek Unii Europejskiej.

Aby uczcić Dzień  Europy, 10 maja 2021 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas IV przeprowadzone przez przedstawiciela Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas spotkania uczniowie poszerzyli swą wiedzę o Unii Europejskiej i Europie, oglądając film oraz uczestnicząc w quizie - europejskie koło fortuny. Kilka dni wcześniej, tj. 07 maja 2021 r. swą wiedzą o Unii oraz Europie mieli okazję pochwalić się przedstawiciele klas 5 – 6, którzy brali udział  w szkolnym quizie europejskim. Wszyscy uczestnicy doskonale orientowali się w tematyce europejskiej i zdobyli taką samą liczbę punktów. Dla uczniów klas 4 oraz przedstawicieli klas 5 – 6 Europe Direct przygotował upominki.