SPOTKANIE OPŁATKOWE

DLA NAUCZYCIELI

W blasku choinek, w scenerii przepięknej świątecznej dekoracji
dziś, 12 stycznia 2024 r.,
odbyło się w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie
- SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA NAUCZYCIELI.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pana Krzysztofa Chojniaka, Ks. Biskupa Marka Marczaka, Dyrektora Piotrkowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, Pana Tomasza Trzaskacza oraz wielu wspaniałych gości, a wśród nich: dyrektorów piotrkowskich szkół, przedszkoli, nauczycieli oraz emerytowanych nauczycieli oraz rodziców naszych uczniów.

Niezwykłe i wyjątkowe widowisko, o głębokim przesłaniu dostarczyło wszystkim największych wrażeń i wzruszeń. Wśród pięknych polskich kolęd oraz świątecznych piosenek mogliśmy jeszcze na kilkadziesiąt minut zatrzymać wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie cieszyć się i przeżywać świąteczną radość.
Uczniowie naszej szkoły w przygotowanym i odegranym spektaklu pragnęli pozostawić najważniejsze świąteczne przesłanie, iż Bóg przychodzi do każdego z nas, w naszych troskach, często i smutkach dnia codziennego, rodzi się w sercu każdego człowieka, niezależnie od miejsca i czasu.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, wspólnego kolędowania w atmosferze serdeczności i radości oraz pysznych potraw na wigilijnym stole.

Uroczystość ta stała się okazją nie tylko do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku, ale przede wszystkim wzajemnych rozmów i radości ze spotkania.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli być z Nami w ten piątkowy wieczór.

Dziękujemy również Naszym Uczniom, Ich Rodzicom,
bez których zaangażowania i pomocy niezwykle trudno byłoby przygotować dzisiejszą uroczystość.