Z WIZYTĄ NA WAWELU I W KOPALNI SOLI

received_984539429949192
- wycieczka klas 6 i 7

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

19.04.2024 r. uczniowie klas: 6b, 7a, 8b odwiedzili Kraków i Wieliczkę.

Pierwszym punktem programu był spacer na Wawel. Po drodze obejrzeliśmy smoka wawelskiego, który  jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Następnie zwiedzaliśmy Katedrę Wawelską, wieżę z Dzwonem Króla Zygmunta (jednym z najważniejszych symboli narodowych) oraz  Groby Królewskie.

Drugim punktem programu była Kopalnia Soli „Wieliczka”, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie spaceru po Trasie Turystycznej poznaliśmy dzieje Kopalni od czasów legendarnych do chwil nam współczesnych, odkrywając przy tym solny labirynt podziemnych korytarzy. Podziwialiśmy niespotykane na powierzchni krajobrazy, np.: solankowe jeziora, przepiękne podziemne komory, m.in.: niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi, komorę Michałowice, komorę Warszawa, w której odbywają się bale, koncerty i walki bokserskie.
Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Spotkanie z wybranymi elementami historii dawnej stolicy Polski -  Krakowa oraz Wieliczki na długo zostanie w naszej pamięci.