O DOGOTERAPII - CZYLI ZAJĘCIACH Z PSEM

- w klasach 1

Dziś, 25 kwietnia. dzieci z klas I  odwiedził szczególny gość
- pies rasy border collie wraz ze swoim opiekunem.

Zajęcia miały na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzący przedstawił również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.
     Wizyta psa w szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem  Largo mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.