W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klas I zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści odpowiadali na zagadki, projektowali strony tytułowe książek.
Uczeń klasy III d - Michał Kacprzyk został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i uzyskał indeks na wybraną przez siebie uczelnię, która współpracuje z organizatorami konkursu.
Uczennica naszej szkoły – Amelia Dragojew wygrała powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Zgodnie z regulaminem OTWP będzie reprezentowała swoją grupę wiekową w etapie wojewódzkim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 21 marca obchodziliśmy Dzień Muffinki. Tego dnia w naszej szkole było słodko i pachnąco.
Gimnazjaliści pierwszy dzień wiosny powitali aktywnie. Uczestniczyli w słodkich warsztatach w Manufakturze Czekolady w Łodzi. Każdy własnoręcznie udekorował wybranymi dodatkami swoją czekoladę, którą później zapakował do pudełka.
20 marca uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Europe Direct, podczas którego poszerzyli swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i krajów należących do niej. Poznali flagi państw członkowskich oraz języki urzędowe. Obejrzeli filmik edukacyjny ukazujący najważniejsze aspekty działalności Unii Europejskiej. Największe emocje wśród dzieci wzbudziła wspólna waluta europejska. Na zakończenie zajęć uczniowie w grupach tworzyli portret Europejczyka, jakim chcieliby w przyszłości zostać.
02-04-2019

„WITAJ WIOSNO!”

Dnia 21 marca rozstrzygnięty został konkurs Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Witaj Wiosno!”. Jego adresatami byli uczniowie klas I – III. Zadaniem uczestników było wspólne wykonanie pracy plastycznej związanej z tematyką konkursu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: II „a”, II „b”, III „a” oraz III „b”. Zwyciężyła klasa II „b”. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
15 marca 2019 roku uczniowie klas IV piotrkowskich szkół podstawowych zaprezentowali swoje umiejętności językowe podczas Międzyszkolnego Konkursu Literowania „Spelling Champion”.
XVIII EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO "W IMIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY"
7 marca klasy II i III naszej szkoły uczestniczyły w najnowszym widowisku słowno-muzycznym wystawionym przez Łódzką Agencję Koncertową „Tajemniczy zamek”.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl