07-12-2018

Zebrania

Szanowni Rodzice. W dniu 14 maja (wtorek) odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Spotkania rozpoczną się o godzinie 16.15 dla klas II i III w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 37. W pozostałych klasach spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00 w budynku przy ulicy Próchnika 8/12. Serdecznie zapraszamy!
Gimnazjaliści przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 5 grudnia - tuż przed mikołajkami - odwiedzili uczniów klasy IB pod opieką nauczyciela bibliotekarza – Edyty Wróbel. Młodzież wcieliła się w bohaterów „Opowieści z Narnii”.

Słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego stanowiły myśl przewodnią uroczystości szkolnej, którą obchodziliśmy z okazji 100-lecia „Niepodległej”.

16 listopada 2018 r. w Łodzi odbyła się druga część projektu edukacyjnego „Pamiętamy o ofiarach Intelligenzaktion”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o operacji niemieckiej wymierzonej przeciwko przedstawicielom łódzkiej inteligencji.

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy III d, którzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Miasto Kotów w Bibliotece Pedagogicznej.

14  listopada  gościliśmy w naszej szkole dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Odwiedzili nas przyszli uczniowie, dziś jeszcze przedszkolaki. Klasy  II zaprezentowały gościom przedstawienie „Polska Niepodległa”.
15-11-2018

Projekt

Poprawa warunków i jakości kształcenia SP 10 oraz SP17 w Piotrkowie Trybunalskim
Dnia 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów kl. I – III do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Znam swoje prawa”.
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Mikołaja Rej w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w uroczyste obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W październiku uczniowie klasy IB uczestniczyli w kulturalnych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej organizowanych z Centrum Edukacji Terapii „Pingwinek”.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Niedziela 19 maja 2024

Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna