O BEZPIECZEŃSTWIE WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

tyt
- SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dziś, 7 czerwca br.,  najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z ratownikiem medycznym na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszym gościem był pan Tomasz – ratownik medyczny, który na co dzień niesie fachową pomoc potrzebującym ludziom.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan ratownik przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.  Spotkanie było również doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego,

Dziękujemy za spotkanie :)