POZNAJEMY FASCYNUJĄCY ŚWIAT KONI

- wycieczka  do Bogusławic

Dziś, 11 czerwca br. uczniowie z klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Bogusławic.

Obiekt w Bogusławicach to doskonałe miejsce na organizację wycieczki. Uczniowie z klasy 4a mogli dziś poznać fascynujący świat koni, dowiedzieć się o ich pielęgnacji i codziennym życiu w stadzie. Była to dla nich również niezwykła okazja do nauki historii i tradycji związanych z jeździectwem.

W trakcie wycieczki z przewodnikiem uczniowie klasy 4a mogli zapoznać sie z historią Stada oraz zwiedzili: Pałac, stajnię, krytą ujeżdżalnię, wybieg dla koni, hipodrom, parkur, zabytkową powozownię, zagrodę dla kucyków.

Kilkuminutowa przejażdzka na kucyku w siodle pod nadzorem instruktora oraz przejazd bryczką po Wolborzu to niewątpliwie niezapomniana atrakcja i ciekawe przeżycie dla młodych miłośników jeździectwa.

To był wyjątkowy dzień zakończony wspólnym pieczeniem kiełbasek przy przygotowanym ognisku!