ZWIEDZAMY TORUŃ

t4
- wycieczka klas trzecich

Wczoraj, 10 czerwca 2024 roku, uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Torunia.

Najpierw spacerowaliśmy po rynku Starego Miasta, gdzie oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, piernikową aleję gwiazd, osiołka oraz zwiedzaliśmy Ratusz. Następnie zwiedzaliśmy Krzywą Wieżę. Poznaliśmy legendę związaną z tą „krzywą” budowlą i każdy z nas mógł poddać się „testowi prawości”. Według legendy równowagę, opierając się plecami o ścianę wieży, utrzyma tylko człowiek prawy, wierny i uczciwy.

Później uliczkami miasta przeszliśmy do Domu Mikołaja Kopernika, do Bramy Klasztornej oraz zwiedziliśmy kościół św. Janów.

Mieliśmy chwilę by kupić pamiątki, co było niemałą uciechą.

Kolejnym punktem programu był rejs statkiem, podczas którego trzecioklasiści mogli odpocząć i podziwiać Toruń z innej perspektywy.

Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Piernikarni Starotoruńskiej, gdzie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznaliśmy w humorystyczny sposób rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały i zabrać ze sobą na pamiątkę.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda dopisała, zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.