PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ_22_23
- biblioteki szkolnej

Przed zimowymi feriami uczniowie klas I
zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki
Szkoły Podstawowej nr 10
.

Najmłodsi w czasie spotkania z nauczycielem bibliotekarzem słuchali wybranych fragmentów książek, rozwiązywali zagadki czytelnicze, rozmawiali o bibliotekach i zasadach wypożyczania, tworzyli pracę plastyczną do wiersza Michała Rusinka „Abecadło”. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową odznakę, zakładkę do książki oraz imienny bilet do biblioteki szkolnej, który ma zawieźć go świata pełnego przygód i niespodzianek.
Dzięki kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki każdy uczeń klasy I dostał również książkę - „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Kampania skierowana jest do dzieci i ich opiekunów, ma podkreślić wartość międzypokoleniowego czytania.

Spotkanie z książką miało za zadanie przybliżyć najmłodszym bibliotekę szkolną i zachęcić do korzystania z niej, przyczynić się do rozwoju czytelnictwa, rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i niekończąca się pasję do czytania.