LEKCJA BIBLIOTECZNA

- W MEDIATECE

W środę, 13 grudnia klasa 1b wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Uczniowie mieli okazję poznać wspaniałe dzieło Jana Brzechwy - "Na straganie".

To magiczne spotkanie z literaturą dla naszej klasy pierwszej było nie tylko zabawą słów, ale także świetną lekcją rozwijania wyobraźni.

Dzieci z zachwytem wsłuchiwały się w wiersz "Na straganie", śmiejąc się z absurdalnych sytuacji i fantastycznych postaci przedstawionych przez autora. Lektura ta doskonale oddaje humor i oryginalność Brzechwy, co zrobiło na pierwszakach duże wrażenie.
W trakcie dyskusji dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na interpretację wiersza. Każde dziecko miało okazję wyrazić swoje odczucia, co wzbogaciło wspólną lekcję.

Uczniowie z wielkim zapałem i radością wykonali prace dot. warzyw, które wystąpiły w wierszu.

Ta wyjątkowa lekcja poświęcona utworowi "Na straganie" była nie tylko okazją do nauki, ale także do radości ze wspólnego odkrywania literatury.

Mamy nadzieję, że to spotkanie z Janem Brzechwą
zachęciło naszych pierwszaków do dalszej przygody z książkami.