Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów, i nie tylko, na uroczysty koncert  do Amfiteatru Miejskiego !
Spotkanie z rodzicami dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2016/2017 oraz z wychowawcami klas pierwszych odbędzie się w dniu 29.08.2016 o godzinie 16.30.
Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą, która odbędzie się w dniu 1 września o godzinie 8.00.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 dla klas I-III rozpocznie się spotkaniem o godzinie 9.00
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 dla klas IV-VI rozpocznie się spotkaniem o godzinie 10.30.
Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy!
09-06-2016

II Festyn Rodzinny

21 czerwca 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się II Festyn Rodzinny, którego organizatorami są nauczyciele i Rada Rodziców.

Celem Festynu jest integracja środowiska uczniów, nauczycieli i rodziców przy wspólnych zabawach i wspólnym grillowaniu.

W maju klasa Ia oraz IIa uczestniczyła w wycieczce do Zoo Safari w Borysewie. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska zwierzętom m.in. takim jak: zebry, wielbłądy, żyrafy, małpy, tygrysy oraz wiele innych. Bardzo wszystkim spodobały się białe lwy. Każdy uczeń odbył również przejażdżkę na kucyku. Uczniowie skorzystali też z pobytu w Figlarni, gdzie wesoło spędzili czas. Wszystkim wycieczka bardzo się spodobała.
W dniu 12 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej mini piłki siatkowej .
Rywalizowały trzyosobowe zespoły dziewcząt. Wystartowało 13 drużyn ze szkół podstawowych nr 3, 10, 12, 13 i 1.
Maj to piękny miesiąc napędza do życia i działań. Mogła się o tym przekonać Pani Aneta Wojciechowska przeprowadzając zajęcia plastyczno-teatralne w grupie ,,0". Uczestnicy spotkania poznali świat kotów i używając swojej wyobraźni stworzyli fantastyczne prace.
31-05-2016

Pamiętamy

Jan Paweł II w niebie już siedzi,
z nieba spogląda na wszystkie dzieci.
I myśli sobie: „Och, jakie są wspaniałe”.
,,Prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć'' (Charles Baudelaire)

W dniach 13-15 maja uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę, której mottem było hasło ,,Śladami naszych przodków''. Zwiedzali Gniezno - pierwszą stolicę Polski, jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie - Biskupin a także Kalisz - najstarsze miasto w Polsce.
Czym jest satyra? Mogliśmy się o tym przekonać podczas spotkania z aktorami przywołującymi zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem. Takich wskazówek chce się słuchać!

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr