Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

- wycieczka klasy 1a

14 listopada br. uczniowie klasy 1 a wzięli udział w wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Poznali tajniki pracy strażaków i sprzęt pożarniczy.

Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili również  muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, gdzie  uczestniczyli w przyrodniczych  zajęciach warsztatowych „Spotkania z przyrodą” – „Las- czyj to dom? Hałabała zaprasza”.  W ramach zajęć poznali przygody krasnala Hałabały, dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia zwierząt leśnych, obejrzeli eksponaty zwierząt oraz stworzyli książeczkę z tropami zwierzyny leśnej, którą będą mogli wykorzystać podczas kolejnych wyjazdów.

To była naprawdę udana wycieczka!