JAK TO Z LNEM BYŁO?

IMG20240228154522.1280x963.239.2K
- warsztaty dla klas 2

28 lutego br. uczniowie klasy 2a i 2c uczestniczyli w niezwykłych warsztatach
poprowadzonych przez firmę „Geniusz” Kreatywna Edukacja.

Temat warsztatów „Jak to ze lnem było” był zrealizowany w dwóch częściach – teoretycznej składającej się z gawędy i prezentacji multimedialnej oraz warsztatowej, w czasie której uczniowie mieli możliwość samodzielnie spróbować tkania na mini krosnach.
       Podczas warsztatów uczniowie poznali krótką historię odzieży, naturalne surowce do produkcji tkanin, tj. wełna, len, jedwab i sposoby ich pozyskiwania, narzędzia i czynności towarzyszące produkcji tkanin oraz stworzyli własne kolorowe minidywaniki.
       Udział w warsztatach wzbudził we wszystkich wiele emocji, a tkanie na krosnach okazało się niezwykle przyjemną czynnością. Swoje prace uczniowie wykonywali z bardzo dużym zaangażowaniem i radością.