Szkoła Podstawowa nr 10
im. Mikołaja Reja w Piotrkowie Trybunalskim

22 listopada uczniowie naszej szkoły zmagali się z zawiłościami ortografii języka polskiego. Tytuł tegorocznego dyktanda brzmiał ,,Odwieczne marzenia ludzi".
Rozwijamy zainteresowania!! Lekcja fizyki!! To jest to!
Niedawno w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 klasy 6 i 5 uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej zagadnień z fizyki. Dziękujemy za gościnę, pouczające rozmowy oraz za udział w doświadczeniach. Na pewno ta wiedza pozostanie w naszych głowach.
21-11-2016

Ekolandia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ,,Ekorobotyka", które zostały przeprowadzone przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.
,,Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości'' (ks. Jerzy Popiełuszko)
18 listopada uczestniczyliśmy w happeningu, którego motto brzmiało ,,Jesteśmy przeciwko przemocy''. Zgromadzeni na placu zabaw naszej szkoły, punktualnie o godzinie 12.00 wypuściliśmy w niebo kolorowe balony z hasłami negującymi przemoc. Następnie, kiedy niebo mieniło się już feerią barw, stworzyliśmy ,,łańcuch przyjaźni''.
19-11-2016

Lekcja historii

Z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego uczniowie naszej szkoły w ramach edukacji regionalnej wzięli udział w spacerze uliczkami starego miasta. Od  przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek  i poznali bogatą historię naszego trybunalskiego grodu.
 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - wiedzą to uczestnicy ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc". 8 listopada 2016r. kolejny już raz  klasy Ib, IIa, IIIa, IIIb, IIIc wzięły udział w tej ogólnopolskiej akcji. W tym dniu dzieci wspólnie przygotowują oraz jedzą smaczne i zdrowe śniadanie, a także uczą się zasad zdrowego odżywiania.
 
Dnia 9 listopada 2016 roku (środa) w naszej szkole odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas  I – III godzina 16:00
 
Dnia 10 listopada 2016 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas IV – VI godzina 16:00
31-10-2016

Gwiezdna przygoda

25 października 2016r w niezwykłą kosmiczną podróż do najdalszych zakątków kosmosu wybrały się klasy IIIa i IIIb. W przenośnym planetarium Planet Expres w Centrum Handlowym "Auchan" uczniowie mogli z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk. Siedząc w środku dmuchanej kopuły uczniowie obejrzeli film edukacyjny pozyskany dzięki współpracy z NASA, uczestniczyli w konkursie wiedzy o planetach. Wszyscy (nawet niedowiarki) zobaczyli prawdziwych kosmitów. Pokaz, w którym uczestniczyli dostarczył im niezapomnianych przeżyć i wrażeń.
31-10-2016

Powrót do korzeni

Dzięki spotkaniu z etnografem w Muzeum Okręgowym w Piotrkowie Tryb. klasa III c przeniosła się w czasie do wiejskiej zagrody, aby poznać zajęcia mieszkańców wsi.
31-10-2016

Ślubowanie

W dniu 26 października 2016r. trzydziestu sześciu pierwszaków oficjalnie zasiliło szeregi uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy I a i I b w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.

Kontakt

ul. Próchnika 8/12
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 733 90 80
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Wtorek 29 listopada 2022

Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon

Galerie